З’явилися подробиці знешкодження міжнародної мережі хакерів

З'явилися подробиці знешкодження міжнародної мережі хакерів

Фото: СБУ СБУ брала участь у викритті міжнародної хакерської мережі

Служба безпеки та ФБР спільно з правоохоронними органами Великої Британії та ЄС провели масштабну спецоперацію у восьми країнах Європи.

СБУ спільно з ФБР і партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів, які розробляли віруси-вимагачі для атак на американські та європейські компанії. Про це в четвер, 30 травня, повідомила преслужба СБУ.

Йдеться про міжнародну акцію Операція Фінал, про яку вже повідомляв Європол.

Повідомляється, що Служба безпеки та ФБР спільно з правоохоронними органами Великої Британії та ЄС провели масштабну спецоперацію у восьми країнах Європи.

“У результаті спільних дій викрито більше 30 учасників транснаціональних хакерських угруповань, які займалися розробкою та розповсюдженням зловмисного програмного забезпечення, зокрема, Pikabot, System BC, Bumblebee, Smokeloader та IcedID. За матеріалами міжнародного розслідування, зловмисники “зламували” мережі відомих компаній, а потім продавали доступ до цих мереж іншим хакерам. Серед них і російські угруповання BlackBasta, Revil та Conti”, – йдеться в повідомленні.

Хакери викрадали у відомих компаній таємну інформацію, а потім вимагали гроші за її нерозголошення.

“Задокументовано десятки фактів вимагання грошей з представників західних корпорацій на загальну суму в декілька десятків мільйонів доларів США. За матеріалами справи, для отримання таємних відомостей зловмисники проникали в електронні мережі корпорацій за допомогою спеціально створених шпигунських програм та фішингових інтернет-розсилок”, – додали в СБУ.

В Україні проведено обшуки у трьох фігурантів, виявлено техніку з доказами злочинних дій. Паралельно у восьми країнах Євросоюзу й Північної Америки правоохоронці вилучили понад 90 серверів і заблокували понад 1000 доменів, які використовували хакери.

Нагадаємо, раніше кіберфахівці СБУ спільно з правоохоронними органами США, Великої Британії та Євросоюзу та викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів.

Кібершахраї вкрали 11 млн грн Фонду гарантування вкладів

Джерело