Земля отримала з космосу відео з котом з відстані 31 млн км – Суспільство

 Земля отримала з космосу відео з котом з відстані 31 млн км - Суспільство

Фото: jpl.nasa.gov

NASA вперше передало відео з високою роздільною здатністю на Землю з відстані приблизно 19 мільйонів миль (майже 31 мільйон кілометрів). Про це йдеться у повідомленні космічного агентства.

– Головною зіркою 15-секундного тестового ролика став кіт на ім’я Тейтерс. Тварина належить співробітнику NASA, – йдеться у повідомленні.

Запис було завантажено на космічний апарат NASA “Психея” ще до його запуску в жовтні. Бортовий лазерний приймач використовувався для передачі відео у вигляді закодованого лазера у ближньому інфрачервоному діапазоні від “Психеї” до телескопа Хейла в обсерваторії Паломар у Каліфорнії. Після цього відео було показано у прямому ефірі в лабораторії NASA у Південній Каліфорнії.

Ролик був переданий на Землю лише за 101 секунду з використанням швидкості передачі даних 267 мегабіт на секунду, що є рекордним показником на такій великій відстані. 

За даними NASA, успішна передача відео стала історичною подією. З наближенням “Психеї” до головного поясу астероїдів між Марсом та Юпітером, сигнали з високою швидкістю продовжуватимуть надходити на Землю. Розширення можливостей зв’язку в глибокому космосі у майбутньому може надати нові можливості для відправлення людини на Марс.

Напередодні вчені виявили 13 видів унікальних молекул у двох стародавніх галактиках, що існували понад 12 мільярдів років тому. Це рекордна різноманітність на таких екстремальних відстанях

 Земля отримала з космосу відео з котом з відстані 31 млн км - Суспільство

 Земля отримала з космосу відео з котом з відстані 31 млн км - Суспільство

jpl.nasa.gov

Джерело