Зеленський закликав блокувати шляхи обходу санкцій

Зеленський закликав блокувати шляхи обходу санкцій

Фото: Кадр із відео Президент України Володимир Зеленський

Блокувати шляхи обходу Росією санкцій – це буквально блокувати терор, підкреслив президент України у вечірньому відеозверненні.

Усі дипломатичні представники України мають активізуватися, щоб і партнери реагували активніше на кожен випадок обходу санкцій з боку Росії. Про це у вечірньому відеозверненні до народу України в четвер, 18 січня, сказав президент Володимир Зеленський.

“Продовжуємо нашу комунікацію з партнерами і щодо санкцій проти Росії – їхньої повної дії. Усі наші дипломатичні представники мають активізуватися, щоб і партнери реагували активніше на кожен випадок обходу санкцій з боку Росії. Це не просто абстрактне питання – це про те, як держава-терорист виробляє зброю, зокрема ракети. У всіх російських ракетах є десятки критично важливих компонентів, вироблених за кордоном, і багато з них – компаніями з вільного світу. Сьогодні була відповідна доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки України Олександра Литвиненка. Чіткі факти. Тож блокувати шляхи обходу Росією санкцій – це буквально блокувати терор. Я вдячний усім партнерам, які це розуміють, та кожному й кожній у світі, хто допомагає нам у відповідній роботі”, – сказав Зеленський. 

Крім того, Зеленський повідомив про розмову з президентом Франції Макроном, зокрема про плани подальшої оборонної співпраці й безпекових гарантій для України.

Ще одне повідомлення – про нараду з керівником уряду Денисом Шмигалем. 

“Перше – це енергетика, захист і спроможності нашої енергосистеми. Споживання зараз велике, загрози з боку ворога надзвичайно серйозні, але професійна робота і наших енергетиків, і всіх, хто відповідає за захист енергообʼєктів, дає змогу забезпечувати країну світлом і теплом. І це вагомо. Також сьогодні була окрема доповідь про захист стратегічних енергообʼєктів”, – додав президент.

Під час наради з прем’єром йшлося, зокрема, про ситуацію в фінансовій системі.

“Ситуація стабільна, соціальні виплати забезпечуються у повному обсязі. І при цьому – без емісії. І, до речі, хочу подякувати всім нашим платникам податків у державі – кожному й кожній, хто в Україні підтримує робочі місця, забезпечує виробництво, працює легально й чисто. За минулий рік ми маємо – попри війну – і економічне зростання 5%, і збільшення сплати податків, яке відповідає зростанню в економіці. Це чітка ознака сили України. І держава справді цінує всіх, хто в цей час попри всі складнощі працює, сплачує податки й підтримує таким чином нашу можливість – спільну можливість – захищати державу й незалежність”, – зазначив Зеленський.

Шмигаль окремо доповів Зеленському про будівництво фортифікацій.

“Триває робота, й усім, хто залучений, – моя вдячність. Результати – такі, яких потребуємо”, – наголосив президент.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Головною темою стало створення Артилерійської коаліції.

Франція постачатиме Україні до 50 авіабомб щомісяця до кінця року – міністр

Джерело