Зеленський привітав Туска з призначенням та зробив йому пропозицію

Зеленський привітав Туска з призначенням та зробив йому пропозицію

Володимир Зеленський та Дональд Туск фото: Офіс Президента

Зеленський: «З новим урядом Польщі пришвидшимо розв’язання всіх питань наших відносин на взаємовигідній основі»

Президент України під час перебування з офіційним візитом в Осло провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це Володимир Зеленський написав у Telegram.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Привітав мого друга з призначенням на посаду очільника уряду та початком нової сторінки двосторонніх відносин», – написав президент.

Він зазначив, що напередодні засідання Європейської ради вони обговорили її майбутні рішення, що сприятимуть єдності всієї європейської спільноти.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Почув слова щирої підтримки. Ми ще сильніші, коли ми разом – Україна та Польща. Переконаний, що з новим урядом Польщі пришвидшимо розв’язання всіх питань наших відносин на взаємовигідній основі», – наголосив Зеленський.

Президент також запросив Туска відвідати Україну за найближчої нагоди.

Нагадаємо, сейм Польщі 11 грудня, висунув лідера «Громадянської коаліції» Дональда Туска на посаду прем’єр-міністра країни. 

Під час виборчої кампанії Туск неодноразово підкреслював, що всебічно підтримує Україну та прагне відновлення повноцінної співпраці із ЄС. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У національних інтересах Польщі, безперечно, перемога України. Це вплине і на економічні питання, і проблему біженців. Польська держава не повинна ні на йоту зрушити з місця в цьому питанні, військова підтримка України не повинна піддаватись сумніву», – наголошував політик.

Крім того, Туск заявляв, що готовий шукати рішення ситуації з блокування кордону польськими перевізниками. Він запевнив, він діятиме в інтересах польських перевізників, але домагатиметься розв’язання питань так, щоб блокада кордону припинилася.

Читайте також: Дональд Туск став новим прем’єром Польщі: що про нього відомо

Джерело