Зеленський назвав місце першої поразки Путіна

Зеленський назвав місце першої поразки Путіна

Фото: Getty Images Володимир Зеленський відвідав Гостомель 24 лютого 2024 року

Цілі покоління у Європі не бачили таких масштабних битв за незалежність, тому існував страх реального спротиву Росії, зазначив президент.

Аеропорт у селищі Гостомель під Києвом став місцем першої “фундаментальної поразки” президента Росії Володимира Путіна два роки тому. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу із західними лідерами у суботу, 24 лютого.

“Сьогодні ми у символічному місці – Гостомелі. Саме тут Путін хотів виграти битву за нашу столицю, битву за Київ – ключову битву того бліц-кригу, який він планував. Саме тут він зазнав першої і фундаментальної поразки, коли наші воїни знищили десант російських вбивць і не дали створювати тут її плацдарм. Світ побачив, що будь-яке зло може бути розбитим і російське не виключення”, – заявив він.

За словами Зеленського, цілі покоління у Європі не бачили таких масштабних битв за незалежність, тому існував страх реального спротиву Росії.

“Цей страх був спалений саме тут, на злітній смузі аеропорту Гостомелю і в багатьох інших місцях убивств, де наші люди абсолютно хоробро стали на захист себе і свого дому. Тоді багато хто в світі ще не почав вірити Україні. Тоді ще ніхто не міг знати, що буде не просто через два роки, а через кілька тижнів. У нас було менше зброї, але вже тоді українці довели, що ми можемо воювати, можемо боротися”, – зазначив глава держави.

Він наголосив, що за два роки війни українці не зрадили своїй незалежності, світ не схибив, і ми разом можемо досягти “цілей миру”, тому що “російське божевілля не пануватиме на українській землі”.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що українці ніколи не пробачать Путіну. Російський лідер не буде спокійно відпочивати ні на цьому світі, ні на іншому. Те саме стосується його дітей і онуків, запевнив президент України.

Джерело