Зеленський дозволив іноземцям служити в Нацгвардії

Зеленський дозволив іноземцям служити в Нацгвардії

Фото: armyfm.com.ua Іноземці зможуть служити у Нацгвардії

Іноземці можуть служити в армії за контрактом як на рядових посадах, так і на посадах сержантського та старшинського складу.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дозвіл служити у Нацгвардії громадянам інших держав та особам без громадянства. Про це у середу, 22 лютого, повідомляє сайт президента України.

В документі написано, що іноземці, які відповідають вимогам проходження військової служби, можуть добровільно вступити до лав Нацгвардії України.

“Іноземці, які на законних підставах знаходяться на території України, раніше не судимі та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”, можуть бути прийняті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України (далі – військова служба)”, – вказано на сайті президента.

Аби бути зарахованими до лав Нацгвардії, іноземцям потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання або безпосередньо до військової частини, в якій вони хочуть проходити військову службу за контрактом.

“Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, до яких звернулися іноземці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом у Національній гвардії України, направляють зазначених осіб до відповідних військових частин Національної гвардії України”, – написано в указі президента.

Подати заяву на службу іноземець може у паперовому чи електронному вигляді.

Раніше повідомлялося, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області були помічені найманці з Малайзії, яких РФ завербувала на війну проти України. 

Повідомлялося також, що росіяни використовують найманців з Куби на східній лінії фронту.

Джерело