Зеленська придбала на “Книжковому арсеналі” книги Павлюка та кілька – зі спаленої росіянами друкарні – Суспільство

Зеленська придбала на "Книжковому арсеналі" книги Павлюка та кілька - зі спаленої росіянами друкарні - Суспільство

Фото: instagram.com/stary_lev

Дружина президента Володимира Зеленського Олена Зеленська завітала на міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. На ньому вона придбала кілька книг, у тому числі – тих, хто вижив у пожежі після російської атаки у харківській друкарні Vivat. Про це перша леді написала у своєму Інстаграмі.

– Спалені книги. Вони мали пахнути друкарською фарбою, а пахнуть горем. Російська ракета вбила 23 травня не лише їх, а й сімох працівників харківської друкарні “Фактор-Друк”. Але сьогодні стенд видавництва Vivat, чиї нові тиражі майже повністю тоді були знищені, – на “Книжковому арсеналі 2024”, що відкрився у Києві. Щоб говорити не тільки про літературу, а й про те, як Росія знищує українську культуру і людей, які її творять. Адже росіяни не вперше знищують наші книги разом із бібліотеками, магазинами, музеями, – написала перша леді.

На відкритті виставки Зеленська купила кілька обгорілих книг, серед яких – “Ізмарагд княгині Несвицької” Олександра Ірванця та “Мисливці за щастям” Валерія Пузіка. У списку придбаних книг є збірка українського поета Гліба Бабича, якої вбили росіяни. Також дружина президента купила “Форпост Охтирка” Євгенії Подібної, “Потяг прибуває за розкладом. Історії людей та залізниці” Марічки Паплаускайте, та “Будинок для Дому” – автором якого була українська письменниця Вікторія Амеліна, яка загинула під російським обстрілом у Краматорську.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

“Книжковий Арсенал” – щорічний захід, запущений у 2011 році як міжнародний книжковий фестиваль. Його унікальність полягає у використанні новаторських медійних форматів: відкриті інтерв’ю, інтелектуальні дебати та експериментальні літературно-музичні виступи. 23 травня вдень російська армія атакувала Харків ракетами С-300. У місті пролунало 15 вибухів, виникла пожежа у друкарні “Фактор-Друк”, де друкуються книги багатьох українських видавництв. Під час удару по друкарні загинуло 7 співробітників.
Джерело