Збитки екології через війну сягнули 2,2 трлн грн

Збитки екології через війну сягнули 2,2 трлн грн

Фото: ГСЧС Війна завдає величезних збитків довкіллю

Більшість збитків – від викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

Збитки довкіллю через війну в Україні вже оцінюються у 2,2 трлн грн. Про це а ефірі телемарафону заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, повідомляє телеканал Ми – Україна.

“Більшість збитків, майже половина, це збитки від викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря. Далі іде забруднення грунтів і забруднення водних ресурсів. Тобто 2,2 трильйона гривень – це те, що на сьогоднішній день пораховано. Але такі підрахунки тривають”, – зазначив Стрілець.

Міністр окремо наголосив, що від бойових дій постраждала майже третина українських лісів.

“На жаль саме ліси були і стають плацдармом активних бойових дій. Збитки українським лісам складають на сьогоднішній день близько 500 млн доларів. Цифра досить приблизна, але поки ми не маємо доступу до всіх лісів. Поки не буде проведено розмінування остаточно верифікацію зробити важко”, – додав міністр.

Стрілець також повідомив, що під окупацією залишається понад 800 тисяч гектарів лісу.

“Це – враховуючи Автономну республіку Крим”, – уточнив міністр.

Нагадаємо, торік 6 червня російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС, що викликало масштабне затоплення територій у Херсонській області та завдало значних екологічних, економічних та гуманітарних збитків Україні.

В результаті знищення Каховської ГЕС Україні було завдано збитків на загальну суму майже 14 млрд доларів.

Понад 20% природоохоронних територій України уражені війною – Міндовкілля

Джерело