Збільшено кількість пунктів евакуації дітей у Донецькій області – Суспільство

Збільшено кількість пунктів евакуації дітей у Донецькій області - Суспільство

Фото: REUTERS/Стоян Ненов

В Україні ухвалили рішення збільшити список населених пунктів у Донецькій області, де проводитиметься примусова евакуація дітей. Про це повідомило Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

– Причиною збільшення кількості населених пунктів для примусової евакуації дітей на Донеччині стала безпека в регіоні, що погіршується, – йдеться у повідомленні.

Загалом заплановано евакуювати 28 дітей із батьками чи іншими законними представниками. У більш безпечних регіонах евакуйованим дітям та їхнім супроводжуючим особам буде забезпечено безкоштовну тимчасову зону проживання, фінансову та гуманітарну допомогу, а також психологічну підтримку.

7 березня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що Рада оборони Харківської області підтримала проведення примусової евакуації сімей з дітьми з 18 населених пунктів у двох громадах Харківської області з огляду на щоденні обстріли російськими терористами на Куп’янському напрямку.

4 березня група поліції “Білі янголи” евакуювала жителів із крайніх вулиць Красногорівки Донецької області, де відбувалися бої. Жителям довелося пішки пройти кілометр, бо навіть на броньованому автомобілі поліцейські не могли дістатися до них. Цього ж дня поліцейські цього ж екіпажу евакуювали сім’ї з дітьми з усіх дев’яти населених пунктів Мар’їнської та Очеретинської громад Донецької області. У цих областях було загалом евакуйовано всіх дітей. 12 лютого екіпаж поліції “Білий янгол” евакуював із прифронтового села родину з трьома дітьми через часті обстріли окупантами. Сім’я перебуває у безпеці.

Джерело