Завдяки цим рисам характеру принцеса Діана підкорила і закохала весь світ

Чим закохувала серця мільйонів леді Ді.

Народна принцеса не прогнулася під манірними звичаями британського двору і була відкрита перед простими людьми, але це далеко не все, чим закохувала леді Ді серця мільйонів, інформує Ukr.Media.

Минуло 26 років зі смерті леді Діани. 31 серпня 1997 року в тунелі перед мостом Альма на набережній Сени сталася автокатастрофа, в якій загинула Діана Френсіс Спенсер — принцеса Діана Уельська.

Чуйність

Принцеса Діана була не просто улюбленицею публіки, а й громадським діячем та благодійником. Вона запам'яталася багатьом як символ самопожертви, чесності та допомоги нужденним. За участю принцеси Уельської було створено сотні благодійних фондів у різних країнах. Вона підтримувала організації, які допомагали хворим на СНІД, дитячі лікарні, центри допомоги бездомним, біженцям та багато іншого. До речі, леді Ді також стала першою представницею королівської родини, яка відкрито підтримала ВІЛ-позитивних людей. Фото, де принцеса, не побоюючись, тисне руку пацієнтові зі СНІДом у лондонській лікарні "Міддлсекс", стало символом боротьби зі стигмою. Вроджена здатність принцеси Діани співпереживати відрізняла її від багатьох інших громадських людей. Вона перевершила всі королівські протоколи, довівши, що співчуття не знає кордонів.

Відкритість у особистих питаннях

Діана на своєму прикладі показала мільйонам дівчат по всьому світу, що розлад харчової поведінки не потрібно приховувати і краще звернутися по допомогу. Так, принцеса Діана страждала на булімію. Причому хвороба почалася з того, що чоловік — нині король Англії Карл III — поклав руку їй на талію і сказав: "Ой, тут трохи пухкенько, чи не так?". Ці слова стали тригером для принцеси і на боротьбу з булімією у дівчини пішло майже десять років. Вона намагалася відкрито говорити про проблеми, у тому числі про сімейні та дуже особисті. Діана зруйнувала багато табу у суспільстві та розвіяла стереотипи, що оточують королівську родину. Ця прямолінійність та близькість до простого народу привернула до неї увагу незліченної кількості людей, які стикаються з аналогічними проблемами.

Вміння красиво себе піднести

Принцесу Діану можна було назвати однією з найстильніших жінок у світі. Королева людських сердець, як і раніше, залишається модною іконою, образи якої є джерелом натхнення для багатьох сучасних дівчат. Принцеса Уельська дотримувалася суворих правил королівського дрес-коду, не забуваючи про тренди 1980-х і 1990-х. Її модні образи хочеться повторювати і сьогодні. Відкладні коміри, елегантні костюми, контрастні деталі, яскраві жакети та купа інших модних рішень приковували погляди до принцеси. У 90-ті, коли Діана звільнилася від важкого шлюбу і королівського протоколу, вона стала одягатися ще краще і модніше, ніж будь-коли, вдосталь використовуючи стильні світшоти та джинси із завищеною талією.

Близькість до народу

Образ молодої виховательки з дитячого садка настільки щільно закріпився за нареченою наслідного принца, що їхнє весілля справді сприймалося людьми як казка про Попелюшку, якій посміхнувся успіх опинитися у палаці. У серцях підданих вона залишилася улюбленою "народною принцесою". Дівчина всіляко показувала, що вона звичайна людина. Наприклад, лише через два тижні після весілля Діана написала про те, що медовий місяць — це чудова нагода виспатися. Хіба не життєво? Зради чоловіка лише підживили любов і співчуття народу до принцеси Уельської. Кожна дівчина, якої зраджували, на той час відчувала близькість із нею. Можна з упевненістю сказати, що бунтарський дух леді Ді проявився з дуже благородного боку і закохав у себе весь світ.

Материнське кохання

Спенсер не вдалося стати бездоганною дружиною майбутнього короля, але набагато важливіше те, що вона була уважною і люблячою матір'ю для своїх дітей. Леді Діана балувала і дуже любила синів. Колишній шеф-кухар королівської родини Даррен Мак-Грейді згадував, що Діана з дітьми час від часу відвідувала "МакДональдз" і купувала їм "Хеппі Міл": "Вона приходила на кухню і просила скасувати обід, бо вони поїдуть за фастфудом. Я говорив": "Ваша Високість, я ж можу сам зробити їм бургери", а вона відповідала: "Ні, вони хочуть іграшки з набору".

Розлучення Діани та Чарльза стало шоком для всієї Британії, проте найболючіше його, безумовно, переживали сини пари. Для них трагедія була не тільки в тому, що батьки розлучилися, але і що їх чекала постійна розлука з леді Ді. Зазвичай під час розірвання шлюбу діти залишаються з мамою, але це правило не поширюється на ситуацію, коли їхній батько — майбутній король. Принцеса Уельська не могла забрати Вільяма і Гаррі з собою, покидаючи палац, хоч би як це сумно звучало. Від вимушеної розлуки страждали і хлопчики, і сама Леді Ді, яка кожну довгоочікувану зустріч із синами намагалася перетворити на справжнє свято, особливий день, щоб Вільям та Гаррі могли згадувати його до наступного побачення. Коли ж зустрітися з дітьми не виходило, леді Ді писала синам листи — щирі, трохи наївні і шалено зворушливі, сповнені материнською любов'ю та турботою. Одне з таких майже чверть століття провело в особистих архівах колишнього дворецького Діани Пола Баррелла, який вирішив поділитися ним лише недавно, забезпечивши дитячим знімком Вільяма та Гаррі з їхньою мамою. У невеликому уривку з послання принцеси говориться: "Я люблю своїх хлопчиків до смерті і сподіваюся, що посіяне мною насіння проросте і принесе необхідну силу, знання і стабільність".

Джерело