Засуджено колаборанта, який встановлював агітаційні борди на підтримку рашистів, – СБУ | Кримінальні новини

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один колаборант, який співпрацював з російськими загарбниками у період окупації Харківщини.

Після захоплення Куп’янського району він підтримав рашистів та погодився очолити «відділ адміністративно-господарського забезпечення» місцевої окупаційної адміністрації рф.

На цій «посаді» він займався облаштуванням бігбордів з агітаційними постерами на підтримку російських військ та агресивної політики кремля.

Для цього фігурант виділяв з комунального автопарку громади підйомні вишки, вантажну техніку та бульдозери.

Також він організовував перевезення на територію рф приватного майна, яке рашисти намародерили в захоплених селищах району.

Крім того за дорученням місцевого гауляйтера фігурант особисто об’їжджав приватні домоволодіння та агітував людей перейти на бік агресора.

За це обіцяв одноразову грошову «винагороду» у 10 тис. російських рублів та лояльне ставлення з боку окупантів.

Співробітники СБУ затримали колаборанта, коли він намагався втекти на тимчасово окуповану територію на сході України у вересні 2022 року.

За даним слідства, зловмисником є 26-річний мешканець селища Шевченкове, який з самого початку повномасштабного вторгнення рф підтримав збройну агресію проти України.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому 10 років тюрми з конфіскацією майна.

За матеріалами СБУ