Замороження війни: Кулеба пояснив мету Путіна

Замороження війни: Кулеба пояснив мету Путіна

Фото: МЗС України Дмитро Кулеба відреагував на публікації ЗМІ щодо “мирних ініціатив” Росії

Оточення Володимира Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, зазначив очільник МЗС.

Росія поширює анонімні заяви про нібито готовність Володимира Путіна заморозити війну, щоб зірвати Саміт миру. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомило МЗС України у п’ятницю, 24 травня.

“Чому російські “джерела” раптом повідомляють ЗМІ, що Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення? Все дуже просто. Путін відчайдушно намагається зірвати Саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху”, – зазначив міністр.

За словами Кулеби, оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, попри те, що російська армія продовжує жорстоко атакувати Україну.

“Наразі Путін не має жодного бажання припинити агресію. Лише принциповий та об’єднаний голос світової більшості може змусити його обрати мир, а не війну. Це те, чого покликаний досягти Саміт миру. Ось чому він так його боїться”, – підкреслив очільник МЗС.

Кулеба наголосив, що у зв’язку з цим так важливо, щоб на даному Саміті миру були присутні якомога більше лідерів з усіх континентів і частин світу.

“Коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру”, – вважає він.

Нагадаємо, сьогодні ЗМІ повідомили, що Путін хоче заморозити війну в Україні на поточних лінях фронту. При цьому він зможе подати це росіянам як перемогу.

Тим часом 15-16 червня у Швейцарії пройде перший Саміт миру. При цьому Росію на захід не запрошували. Її участь можлива у другому саміті.

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що розвідка отримала дані щодо того, як Росія планує зірвати Саміту миру.

Джерело