За стандартами НАТО: парламент прийняв за основу законопроєкт про медзабезпечення ЗСУ

Верховна Рада 10 січня прийняла у першому читанні за основу проєкт Закону про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних Сил України (№10343).

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Законопроєкт передбачає закріплення повноважень Міністерства оборони України затверджувати для сил безпеки і сил оборони протоколи та стандарти надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному рівні на основі стандартів НАТО та/або стандартів, затверджених окремими державами-членами НАТО.

Документ також передбачає, що Міністерство оборони визначатиме порядок додержання зазначених стандартів та здійснюватиме нагляд за їх додержанням.

Крім того, Міноборони також затверджуватиме за погодженням із Міністерством охорони здоров’я мінімальні вимоги та стандарти якості до спеціалізованих медичних виробів, а також їх перелік, що застосовуються силами безпеки і силами оборони під час ведення бойових дій.

У парламенті запропонували внести зміни до статті 141 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та статті 10 Закону України «Про оборону України», якими передбачається надання Міністерству оборони України вказаних вище повноважень.

Джерело