За позовом прокуратури столичній громаді повернуто земельну ділянку неподалік Хрещатика | Кримінальні новини

Рішенням Господарського суду міста Києва задоволено позов органів Київської міської прокуратури в інтересах держави в особі Київської міської ради до приватної компанії про витребування земельних ділянок на вул. Архітектора Городецького у Печерському районі міста Києва вартістю понад 37 млн гривень.

Установлено, що у 2009 році рішенням Київської міської ради продано товариству земельну ділянку площею 0,5 га для будівництва, експлуатації та обслуговування підземного багатоповерхового паркінгу з вбудованими та прибудованими приміщеннями.

Водночас, в межі вказаної земельної входить прибудинкова територія житлового будинку по вул. Архітектора Городецького, 6-а та проїзд до неї, а також розташовано технологічні споруди Київського метрополітену, що згідно вимог законодавства, виключає можливість продажу землі у приватну власність.

В той же час спірна земельна ділянка неодноразово перепродавалась та в подальшому була поділена на 3 нові земельні ділянки, власником яких стала іноземна приватна компанія.

Оскільки рішення Київської міської ради та первинний договір купівлі-продажу скасовано судами як незаконні, прокурором подано позов про витребування від останнього власника земельних ділянок на користь територіальної громади міста Києва.

Справа розглядалась судами неодноразово, водночас, завдяки зібраним доказам вибуття земельних ділянок з комунальної власності поза волею власника, а також наполегливій та послідовній позиції прокуратури, суд погодився з доводами позову та витребував на користь територіальної громади міста в особі Київської міської ради земельні ділянки в історичному районі Києва.

За матеріалами Київської міської прокуратури