За межами галактики NASA виявило загадковий сигнал – Суспільство

За межами галактики NASA виявило загадковий сигнал  - Суспільство

Фото: sciencealert.com

NASA у процесі пошуку однієї з найстаріших особливостей гамма-випромінювання, відомої як космічне мікрохвильове фонове або реліктове випромінювання, виявило загадковий сигнал за межами галактики. Про це пише ScienceAlert.

Потужні телескопи здатні виявляти гамма-промені, які є величезними спалахами енергійного світла, в тисячі і сотні мільярдів разів потужнішими, ніж видимі нам світлові явища. Вони зазвичай виникають під час вибухів зірок або ядерних вибухів. 

Це випадкове відкриття є дипольною структурою гамма-випромінювання, де один кінець сигналу більш гарячий і завантажений, а інший – менше. Ця структура зазвичай пояснюється рухом Сонячної системи. Однак у даному випадку виявлений сигнал сильніший і знаходиться в іншому напрямку, ніж очікувалося.

Дослідники пов’язують це відкриття з аномалією космічного гамма-випромінювання, яке спостерігали раніше у 2017 році. Вважається, що ці два явища можуть мати спільне джерело через їхню схожу структуру.

Вчені сподіваються знайти джерело цього сигналу, він може допомогти їм краще зрозуміти процеси, що відбуваються в ранньому Всесвіті, включаючи створення дипольної структури реліктового випромінювання.

20 грудня “Чандра” сфотографувала скупчення зірок у галактиці NGC 2264, на 2,5 тис. світлових років від Землі, у сузір’ї Єдинорога. 19 грудня вперше в історії NASA передала відео у високої роздільної здатністі на Землю з відстані близько 19 мільйонів миль (31 млн км). 7 листопада телескопи NASA виявили найвіддаленішу чорну дірку в космосі через рентгенівське проміння.
Джерело