З тимчасово захопленних РФ територій вдалося повернути ще 10 дітей – Суспільство

З тимчасово захопленних РФ територій вдалося повернути ще 10 дітей - Суспільство

Фото: t.me/Микола_Кулеба

Україні вдалося повернути на підконтрольну територію ще 10 дітей. Після повномасштабного вторгнення Росії вони опинилися в окупації. Про це повідомив засновник та керівник благодійної організації Save Ukraine Микола Кулеба у Telegram

– 10 українських дітей, які після 24 лютого опинилися в окупації, вдалося врятувати та повернути до України команді Save Ukraine. Діти після тривалої розлуки нарешті змогли обійняти своїх рідних. Наразі усі сім’ї у безпеці, – розповів він.

Серед врятованих дітей Аліна, яка залишилася вдома із татом після того, як її маму Марину депортували росіяни. Дівчинка змушена була відвідувати російську школу, слухати та співати там гімн РФ. Додому повернувся і Олексій, батько якого помер в окупації від серцевої хвороби. Його теж змушували вивчати “велич Росії” і писати листи окупантам.

13-річний Орест та 11-річна Меланія залишилися далеко від батьків після того, як ЗСУ звільнили Правобережжя. Батьки відвезли дітей на Лівобережжя до бабусі та дідуся, якнайдалі від зони бойових дій. Тому майже півтора року вони не бачилися з батьками. Тепер сім’я нарешті у безпеці, зазначив Кулеба. А найменша з повернутих дітей – Лана – народилася вже в окупації. Її мати Таміла повномасштабне вторгнення зустріла вагітною.

Наприкінці лютого до України з тимчасово окупованих Росією територій вдалося повернути п’ятьох дітей, серед них одна дитина – сирота. Наразі діти знаходяться в безпечному місці, де їм надають допомогу лікарі та психологи. Раніше з території Луганської області евакуювали двох дівчаток. Дітей вивезли на підконтрольну Україні територію, нині вони у безпеці.
Джерело