Усі “обмежено придатні” після скасування статусу зобов’язані пройти ВЛК, – Міноборони – Суспільство

Усі "обмежено придатні" після скасування статусу зобов'язані пройти ВЛК, - Міноборони - Суспільство

Фото: varta1.com.ua

Військовозобов’язані, яких раніше визнали обмежено придатними, у зв’язку зі скасуванням цього статусу повинні протягом 9 місяців пройти ВЛК. Направлення на комісію має видати ТЦК, проте відповідає за проходження комісії своєчасно сам військовозобов’язаний. Про це розповіла голова Департаменту охорони здоров’я міністерства оборони України Оксана Сухорукова в ефірі телемарафону.

– Огляд обмежено придатних має пройти протягом 9 місяців з дати набрання законом. Людина не може сама пройти ВЛК. Людину мають направити. Якщо ми говоримо про військовозобов’язаний, то тоді його має направити ТЦК, у якому людина стоїть на обліку” – розповіла вона. – Механізм такий – військовозобов’язаний стоїть на обліку в ТЦК. У свою чергу, ТЦК має інформацію про статус “обмежено придатний” цього. військовозобов’язаного. І ТЦК має повідомити людину, коли вона має пройти ВЛК та видати направлення.

Водночас Сухорукова вказала на важливий момент – народні депутати поклали обов’язок перейти ВЛК на громадян. Тобто якщо “не надходить протягом тривалого часу повідомлення від ТЦК, то слід піти та оновити свої дані самостійно”,

Раніше Міноборони України оприлюднило список захворювань, з якими військовозобов’язані чоловіки визнаються придатними до служби. У Міноборони заявили, що згідно з новими змінами до наказу про ВЛК при визначенні придатності або непридатності військовозобов’язаного враховуватиметься не лише його хвороби, а й порушення функцій організму, до яких привели ці захворювання.
Джерело