Уряд готує список спеціальностей, які не підлягають мобілізації

Уряд готує список спеціальностей, які не підлягають мобілізації

Фото: Сайт партии Слуга народа Голова підкомітету ВР з нацбезпеки Федір Веніславський

Головним виконавчим органом, який займатиметься бронюванням, буде Мінекономіки. Також це питання узгоджуватиметься із Мінстратегпромом та Міноборони, Генштабом.

Кабмін готує перелік спеціальностей та посад, які не підлягають призову до лав ЗСУ. Про це у понеділок, 3 червня, заявив голова підкомітету ВР з нацбезпеки Федір Веніславський у коментарі Times of Ukraine.

Він підкреслив, що бронювати від мобілізації будуть професії, а не конкретних людей та наголосив, що в основному це будуть працівники критичних галузей промисловості.

“На рівні комітету ми розглядали алгоритми бронювання, намагалися чітко визначити перелік професій і посад, які можуть бути заброньовані, уникнути корупційних складових. Щоби не особи бронювалися, а лише фахівці, які необхідні для критичних галузей промисловості, військово-промислового комплексу, оборонно-промислового комплексу”, – сказав Веніславський.

Веніславський уточнив, що список посад має бути складено цього тижня. 

Війна, яку розв’язала Росія проти України вже суттєво позначилась на економічному секторі України і це ще не межа. В інформаційному агентстві Bloomberg вважають, що економічна ситуація погіршиться через нестачу робочих рук. 

Визнані критично важливими для економіки України оборонні підприємства, які законно можуть бронювати до 100% працівників, закликали владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих працівників під час звірки даних у ТЦК та СП. 

Джерело