Укренерго не прогнозує відключень протягом доби

Укренерго не прогнозує відключень протягом доби

Фото: Укренерго Сьогодні українці будуть зі світлом

Ситуація в енергосистемі покращилась завдяки активній роботі сонячних електростанцій і двом блокам АЕС, які почали працювати після ремонту.

У середу в регіонах України не прогнозуються відключення електроенергії для промислових та побутових споживачів. Про це повідомило Укренерго 29 травня.

Причина – активна робота сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту двох блоків. Але нагадуємо, що весняно-літня ремонтна кампанія на АЕС триває. Це може час від часу спричиняти нестачу електроенергії в енергосистемі, – йдеться у повідомленні.

Сьогодні Україна імпортує електроенергію протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 18 821 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1700 МВт.

Станом на ранок в Україні було знеструмлено 410 населених пунктів. Через бойові дії є нові відключення у Донецькій, Сумській і Харківській областях.

Нагадаємо, за поточну весну росіяни кілька разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Спочатку були введені графіки відключень для промисловості, а пізніше і для населення.

На минулому тижні прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв “справедливі відключення” світла. 

Джерело