Українські полярники показали різнокольорові заходи сонця в Атлантичному океані – Суспільство

Українські полярники показали різнокольорові заходи сонця в Атлантичному океані - Суспільство

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники показали, як виглядає захід сонця в Атлантичному океані, якщо дивитися на нього з криголаму “Ноосфера”. Знімки опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

– Поки наша “Ноосфера” продовжує третій антарктичний сезон, хочемо показати, які дивовижні заходи сонця супроводжували судно в Атлантичному океані. Щоправда, ці барви вражають?
Нагадаємо, що цього сезону “Ноосфера” пройшла вже великий шлях. 17 листопада 2023 року судно вийшло з порту Кейптауна (ПАР) у крижаний континент. Тоді було доставлено вантажі та експедиції на станції “Артцовський” та “Академік Вернадський”, – розповіли наші вчені.

Після цього, нагадують полярники, криголам прийшов у чилійський порт Пунта-Аренас, звідки 15 березня попрямував до Антарктики для зміни річних експедицій на “Вернадському” та досліджень у Південному океані. 13 квітня флагман в черговий раз пришвартувався до Чилі, доставивши на “велику землю” зимівників 28-ї УАЕ та сезонну експедицію. Після цього “Ноосфера” знову вирушила до Антарктики, щоб забезпечити ротацію полярників на “Арцтівському”. Наразі судно вже прямує до Кейптауну, де перебуватиме до наступного антарктичного сезону, розповіли в НАНЦ.

Раніше українським ученим удалося зустріти рідкісних китів та записати їх звуки. Йдеться про південні плавуни – це один із найменш досліджених видів китів у світі. А раніше полярники вперше відібрали зразки морської фауни з дна Південного океану.
Джерело