Українські полярники показали рідкісне явище – снігові пончики – Суспільство

Українські полярники показали рідкісне явище - снігові пончики - Суспільство

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники, які перебувають на антарктичній станції “Академік Вернадський”, показали рідкісне явище – сніжні завитки.

Як розповіли в Національному антарктичному науковому центрі, явище є досить рідкісним, зокрема й для Антарктики. Це пов’язано з тим, що для утворення сніжних завитків, які схожі на пончики, потрібна низка погодних умов.

– Це кількашарові згортки снігу, всередині яких зазвичай є порожнеча. Вони можуть бути як зовсім невеликими – від кількох сантиметрів у діаметрі, так і досить помітними – діаметром понад метр, нагадуючи тюки сіна на полі, – сказано у фейсбуці антарктичного центру.

Для утворення снігових пончиків потрібна температура повітря близька до точки танення льоду; сила вітру має бути такою, щоб переміщати грудки снігу, але не руйнувати їх. Також для формування рулонів здебільшого потрібен схил – тоді вони легше згортаються.

28 грудня Кабмін до 2025 року продовжив дію державної цільової науково-технічної програми досліджень в Антарктиді. Українські полярники тиждень копали прохід до причалу у двометрових кучугурах в очікуванні приходу криголама “Ноосфера”.
Джерело