Українські хірурги провели унікальну операцію на серці пораненого бійця ЗСУ – Суспільство

Українські хірурги провели унікальну операцію на серці пораненого бійця ЗСУ - Суспільство

Фото: amosovinstitute.org.ua

Українські хірурги з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова провели операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки. Вони використовували внутрішньосудинний доступ через руку, що є унікальним методом, який раніше не практикували. Про це УНН повідомили в Інституті.

– Під час операції ми використовували внутрішньокоронарний ультразвуковий апарат, який дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм у діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії. За нашими даними, це перший випадок у світі, коли така операція була проведена саме таким чином. Після операції Юрій почувається добре. Попереду ще трохи відновлення, і зовсім скоро він зможе провести час зі своїми онуками. Ми пишаємось нашими лікарями, які щодня працюють над інноваційними методами лікування, рятуючи життя, – зазначили в інституті.

Юрій Січка – колишній технічний працівник у школі Вінницької області. Він зазнав тяжкого поранення грудної клітки під Бахмутом, коли допомагав евакуйовувати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив йому легеню й застряг у серці. Лікарі у Дніпрі провели екстрену операцію, яка врятувала життя бійця, але в його серцевій артерії залишився небезпечний отвір, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це становило серйозну загрозу для життя. З огляду на складність ситуації бійця транспортували до Києва.

У квітні команда львівських кардіохірургів лікарні святого Пантелеймона та Інституту Амосова врятували захисника, в грудях якого застряг уламок боєприпасу розміром 1,5 сантиметра. А в лютому у Львові лікарі провели незвичайну операцію з кісткової імплантації апарату для слуху. Українському бійцю, який майже повністю втратив слух у боях, повернули здатність чути.
Джерело