Україні все ще не вистачає ППО, щоб прикрити відремонтовані енергооб’єкти, – ДТЕК – Суспільство

Україні все ще не вистачає ППО, щоб прикрити відремонтовані енергооб’єкти, - ДТЕК - Суспільство

Фото: REUTERS

Україна не може, через нестачу ракет ППО, прикрити об’єкти енергосистеми, я вже відремонтовані або ремонтуються. По це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в інтерв’ю Kyiv Post та аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Сухарук зазначив, що нестача в Україні критично важливих ракет протиповітряної оборони перешкоджає здатності захистити свою критично важливу інфраструктуру від російських ударів.

За його словами, на кожну ракету-перехоплювач, яку Україна має для захисту від російських ударів по енергосистемі, Росія має від п’яти до шести ракет для запуску по Україні. 

Тож, наголосив представник ДТЕК, якщо Росія запустить 10 ракет по будь-якій цілі в Україні, то українським силам необхідно буде відповісти щонайменше 12 ракетами ППО, щоб мати змогу захиститися від атаки. 

Сахарук додав, що різка різниця між необхідним і фактичним співвідношенням українських засобів протиповітряної оборони та атакуючих російських ракет означає, що нестача ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об’єктів енергосистеми, які Україна вже відремонтувала або ремонтує. 

Своєю чергою в ISW зазначили, що російська кампанія повітряних ударів по українській енергосистемі вже наклала серйозні обмеження на потужності з виробництва електроенергії в Україні, а російські війська змогли використати дефіцит протиповітряної оборони, спричинений нестачею систем ППО, наданих Заходом, для максимального пошкодження енергетичних потужностей України протягом 2024 року.

 24 червня гендиректор Yasno Сергій Коваленко повідомив, що у Києві найближчими тижнями світло відключатимуть і в “сірих зонах” графіків. Очікується складна ситуація через дефіцит електроенергії.   27 червня відключення світла за графіками відбуватимуться протягом усього дня у всіх регіонах України.

 

Джерело