Українців у Білорусі стали частіше допитувати та обшукувати – Суспільство

Українців у Білорусі стали частіше допитувати та обшукувати - Суспільство

Фото: Прес-служба МВС

Українські громадяни, які проживають у Білорусі, стикаються із систематичним тиском з боку місцевих спецслужб. Останнім часом почастішали випадки допитів та обшуків українців. Про це повідомив Центр національного спротиву.

– За минулий місяць випадки виклику українців на допит та обшуки їхнього житла почастішали. Білоруські спецслужби шукають серед них інформаторів, а також планують залучити їх до співпраці, – розповіли у ЦНС.

У Центрі зазначили, що такі дії підтверджують участь мінського режиму у війні проти України та закликали місцеве підпілля надавати інформацію про ситуацію у ворожій країні.

17 листопада Conflict Observatory повідомило, що уряд та спецслужби Білорусі спільно з російською владою вивезли з тимчасово окупованих територій України до Білорусі понад 2400 українських дітей. 10 жовтня Центр національного опору повідомив, що ФСБ РФ і КДБ Білорусі готуються до проведення операції “під чужим прапором” на території Білорусі, щоб потім у цьому звинуватити Україну. 28 липня білоруська влада продовжила закриття кордону для громадян України, однак у певних випадках робитимуть винятки а саме: дипломати, офіційні делегації, українці, які допомагають Білорусі.
Джерело