Українців попередили про новий вигляд шахрайства кіберзлочинців – Суспільство

Українців попередили про новий вигляд шахрайства кіберзлочинців - Суспільство

Центр стратегічних комунікацій повідомляє про новий прийом кіберзлочинців, про який небайдужі читачі повідомили у чат-бот. Про це пише портал SPRAVDI.

Зловмисники спеціально супроводжують небезпечний файл текстом з загальними фразами, який може видатись стандартним для ділового листування:

– Доброго дня, на ваш запит надсилаю документи. Прошу повідомити вхідний номер реєстрації кореспонденції. З повагою, мобілізаційний відділ, – йдеться у фейкових листах.

Прізвища та імена, від яких приходять листи, є демонстративно вигаданими – наприклад, Конотопенко Радивой Ратиборович, а приписка про «мобілізаційний відділ» може збити з пантелику та змусити натиснути на файл.

Як вберегти себе від кіберзлочинців:

в жодному разі не відкривайте файли, які надходять з невідомих адрес;

встановіть антивірус та тримайте його активованим;

зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.

Співробітники Служби безпеки України спільно з американськими та британськими силовиками викрили потужне хакерське угруповання. Жертвами стали близько 50 іноземних компаній, а “здобуток” українських хакерів перевищив мільйон доларів.  Шахраї вигадали нову схему, як видурити гроші в українців. Абонентам розсилають SMS-повідомлення, у яких просять перейти за посиланням, оскільки нібито не можуть доставити адресату посилку. Насправді ці повідомлення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси.
Джерело