Українці за добу задонатили 772 тисячі гривень на демонтаж “каплиці-кіоску” УПЦ МП – Суспільство

Українці за добу задонатили 772 тисячі гривень на демонтаж "каплиці-кіоску" УПЦ МП - Суспільство

Національний музей історії України за добу зібрав 772 тисячі гривень на демонтаж незаконної “каплиці-кіоску” УПЦ Московського патріархату. Про це музейники повідомили у фейсбуці.

– Швидкість, з якою вдалося зібрати кошти, свідчить про те, що українське суспільство підтримує знесення самочинного МАФу в історичному центрі Києва — на Старокиївській горі. Ми дуже вам вдячні за вашу небайдужість та зупиняємо збір. Дякуємо всім, хто пожертвував кошти на цю справу, дякуємо всім, хто поширював цю інформацію. Українці вкотре довели, що, об’єднавшись разом, ми можемо творити дива, — зазначили музейники.

Суд зобов’язав УПЦ МП демонтувати каплицю ще у вересні 2023 року. Проте за майже рік цього так і не зробили. Тому Національний музей історії України ініціював збір коштів, щоб самостійно розпочати демонтаж найближчим часом.

Каплицю, яку у народі називають “храмом-мафом” або “храмом-кіоском”, збудували у 2007 році. Демонтаж каплиці ініціював Мінкульт у 2023 році. Відомство пояснювало, що “храм-кіоск” збудували без жодних дозволів, він розташований у буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”.

 

Джерело