Україна звернулася з проханням до Азербайджану

Україна звернулася з проханням до Азербайджану

Фото: ДСНС Понад 25% територій України забруднені мінами, снарядами, та іншими вибухонебезпечними матеріалами

Через широкомасштабне вторгнення російських загарбників в Україну та активні бої – на території країни фіксують величезну кількість вибухонебезпечних об’єктів.

Україна сподівається на поглиблення співробітництва з Азербайджаном у питанні розмінування своєї території. Про це у вівторок, 30 квітня, йдеться у повідомлені на Facebook-сторінці заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк.

Вона зазначила, що знаходиться в Баку, де провела зустріч з першим заступником голови Агенства Азербайджанської Республіки з розмінування Бахрузом Маммадовим.

“Азербайджан проводить тренінги з розмінування. Окремий напрям залучення жінок до цього процесу. Налагоджене власне виробництво сучасних машин для розмінування. Нещодавно одну з них, для знешкодження протипіхотних мін, Азербайджан передав Україні. Зараз ця техніка працює на Харківщині”, – розповіла політик.

Нардеп наголосила що розмінування деокупованих територій це “той гуманітарний виклик, який об’єднує Україну та Азербайджан”.

“Це наша спільна проблема, яка призводить, на жаль, до поранень та жертв серед населення обох країн”, – сказала Кондратюк.

Вона наголосила, що Україна сьогодні є найбільш заміновою державою у світі. Небезпечні 174 тис. квадратних кілометрів української території, заміновано 5,6 млн гектарів земель. При цьому Кондратюк додала, що для Азербайджану це також “серйозна проблема”.

“З 2022 по 2024 рік розміновано 134 тис. гектарів земель і знешкоджено понад 67 тис. мін та вибухонебезпечних предметів. Особливо ця робота посилилася після повної деокупації Карабахського регіону”, – йдеться в публікації нардепа.

Нагадаємо, міжнародні партнери виділили Україні на проекти з гуманітарного розмінування на 2022-2027 роки понад 700 мільйонів доларів США в еквіваленті. Серед ключових донорів – США, Швейцарія, Норвегія, Японія, Нідерланди, Німеччина та інші.

В Україні почав діяти Корпус демінерів

Джерело