Україна та Угорщина погодили відкриття нового пункту пропуску на кордоні – Суспільство

Україна та Угорщина погодили відкриття нового пункту пропуску на кордоні  - Суспільство

Фото: mtu.gov.ua

Україна та Угорщина погодили відкриття пункту пропуску “Велика Паладь – Надьгодош” для легкового транспорту, а також можливість руху порожніх вантажівок масою понад 7,5 тонни на КПП “Лужанка – Берегшурань”. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Відповідні зміни до угоди між урядами країн щодо контролю прикордонного руху підписали міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та посол Угорщини в Україні Хеїзера Антала.

– Підписані зміни до угоди з Угорщиною дозволяють нам розпочати планування проєктних та інфраструктурних робіт для запуску нового пункту пропуску “Велика Паладь – Надьгодош” та забезпечення руху порожніх вантажівок на “Лужанці”, – повідомив Кубраков.

Також сторони розглядають можливість будівництва нового вантажного пункту пропуску “Дійда – Берегдароц”, щоб збільшити пропускну спроможність українсько-угорського кордону. Крім того, за словами міністра, Україна працює над початком переговорів щодо спільного митного та прикордонного контролю з Угорщиною, щоб прискорити перетин кордону. І після підписання змін до угоди документ має бути ратифіковано.

Цього року Україна планує відкрити низку нових прикордонних пунктів пропуску, що дозволить знизити навантаження на українсько-польську ділянку кордону. Нові КПП мають з’явитися на кордоні з Угорщиною, Молдовою, Румунією та Польщею.

Зокрема, 2 квітня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволить відкрити новий пункт пропуску між Україною та Румунією.

Джерело