Україна повернула з окупації 80-річну жінку – на візку вона проїхала через п’ять країн – Суспільство

Україна повернула з окупації 80-річну жінку - на візку вона проїхала через п'ять країн - Суспільство

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Із села на тимчасово окупованій частині Донецької області вдалося повернути 80-річну Антоніну. Жінка довгий час не могла евакуюватися через проблеми зі здоров’ям, а добиратися на підконтрольні території їй довелося через п’ять країн. Про це розповів омбудсмен Дмитро Лубінець.

– Звернулася громадянка, яка довгий час не мала можливості вивезти свою літню матір із тимчасово окупованого села на Донеччині. Її мати у важкому стані не могла самостійно пересуватися та не мала можливості евакуюватися. Родичів чи знайомих, які могли б її доглядати, поблизу не залишилося. Через відмову в отриманні російського паспорта жінка перебувала у скрутному матеріальному становищі, бо «пенсію» їй не виплачували, а інших засобів існування вона не мала, – розповів Лубинець.

Офіс омбудсмена за допомогою волонтерів організував виїзд жінки 24 січня. Маршрут жінки проходив через тимчасову окуповану територію Донецької області та територію Росії, а далі – через Естонію, Латвію, Литву і Польщу. На кожному етапі Антоніну супроводжували волонтери, які придбали їй візок та ходунки. 4 лютого Антоніна нарешті зустрілася з дочкою у Львові. Наразі вони перебувають у Києві, додав Лубинець.

Раніше Україні вдалося повернути з тимчасово окупованої території ще одну дитину. Дівчинка майже два роки з початку повномасштабного вторгнення РФ жила далеко від батьків. А наприкінці січня Україна повернула на батьківщину ще двох неповнолітніх, яких Росія незаконно вивезла до Краснодарського краю.
Джерело