Україна повернула з окупації 12-річного хлопчика, у якого померла мати – Суспільство

Україна повернула з окупації 12-річного хлопчика, у якого померла мати - Суспільство

Першого дня 2024 року Україна змогла повернути з тимчасово окупованої частини Херсонської області на підконтрольну територію повернули 12-річного Андрія. Він жив у окупації разом із бабусею після того, як померла його мама. Про це повідомив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубинець.

– Із проханням вивезти його з окупації до Офісу Омбудсмена звернулася старша сестра дитини. На СОТ хлопчик проживав разом зі своєю бабусею, бо мама померла влітку 2022 року. В окупації вони відчули у собі всі «переваги російського світу»: залякування, психологічний тиск, візити представників окупаційної влади. Хлопчика погрожували відібрати у бабусі та влаштувати до дитячого будинку, оскільки він залишився без законного представника, – розповів Лубинець.

Він додав, що 1 січня спільними зусиллями Офісу Омбудсмана та “Української мережі за права дитини” їх удалося вивезти на підконтрольну Україні територію. Лубинець наголосив, що хорошим знаком стало те, що перший день нового року став для хлопчика та його бабусі першим днем ​​нового життя.

Раніше в Україну повернули юнака, якого ще у 17-річному віці вивезли з Маріуполя до Росії. За час, проведений у депортації, він став повнолітнім. Він був одним із 31 дітей, більшість з яких були сиротами або позбавлені батьківського піклування. За поверненням Олександра звернулася громадська діячка, яка займається питаннями повернення дітей, і це сталося перед Новим роком.

Джерело