Україна повернула тіла 212 загиблих захисників

Україна повернула тіла 212 загиблих захисників

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими На рідну землю повернули тіла загиблих захисників з чотирьох напрямків і ТОТ

Судово-медичні експерти встановлять особи загиблих. Після ідентифікації тіла захисників передадуть родинам для гідного поховання.

Україна повернула тіла ще 212 загиблих військовослужбовців. Передача тіл здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими в п’ятницю, 31 травня.

“На рідну землю вдалося повернути тіла загиблих захисників зокрема з Донецького, Запорізького, Луганського та Харківського напрямків, а також з тимчасово окупованих територій України (ТОТ)”, – йдеться в повідомленні.

Репатріація тіл відбулася за сприяння Мінреінтеграції, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, ЦВС ЗСУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями.

Вказано, що ЗСУ перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих. Після ідентифікації тіла захисників передадуть родинам для гідного поховання.

Як відомо, Україна і Росія регулярно проводять обмін тілами військових. Востаннє такий обмін пройшов 26 квітня. Тоді вдалося повернути тіла 140 оборонців. Загалом за два роки роботи вдалося репатріювати тіла близько 3000 українських військових.

Джерело