Україна повернула додому вивезених до РФ підлітків 16 та 17 років – Суспільство

Україна повернула додому вивезених до РФ підлітків 16 та 17 років    - Суспільство

Фото: t.me/Микола_Кулеба

Україні вдалося повернути додому ще двох неповнолітніх, яких Росія незаконно вивезла до Краснодарського краю. Про це повідомляє Telegram-канал голови Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна.

– Хлопець та дівчина, 16 та 17 років відповідно, жили у Кринках. Після звільнення правобережжя ворог депортував дітей до Краснодарського краю, – пише Прокудін, додавши, що сім’ї вже об’єдналися з дітьми після їхнього повернення до України.

З початку повномасштабного вторгнення Росія на постійній основі депортує українських дітей до анексованого Криму, Білорусі чи віддалених районів Росії. Як розповідав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець, в Україні загалом вдалося повернути 500 дітей.

22 січня Лубинець розповів, що з тимчасово окупованої території Донецької області росіяни вивезли нібито на реабілітацію 17 дітей з інвалідністю. Їх відправили до реабілітаційного центру “Огонек” під Москвою. За даними Yale Humanitarian Research Lab, понад 2400 дітей віком від шести до 17 років були перевезені до різних закладів у Білорусі, де проводилося політичне, культурне перевиховання та військове навчання на користь Білорусі та Росії. Таких центрів щонайменше 13.
Джерело