Україна передала Катару список із іменами 561 дитини, яких вивезла Росія – Суспільство

Україна передала Катару список із іменами 561 дитини, яких вивезла Росія - Суспільство

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, незаконно вивезених окупантами до Росії. Він уже опрацьовується російською стороною. Про це повідомляє Telegram уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

– Ми передали Катару список з іменами 561 української дитини, вже у російської сторони!, – написав Лубинець. – За два дні є низка результатів переговорів у Катарі. Також ще раз спростую ропаганду РФ: переговори ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було, – зазначив омбудсмен.

Лубинець поінформував, що очікується повернення групи українських дітей додому. Деталі поки що не розголошуються. Також відбулася передача Катару списку з 561 викраденої української дитини. Крім цього, обговорили питання повернення так званих “статусних” дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Лубинець наголосив, що юридично між біологічними батьками та офіційними усиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ має повертати дітей, незалежно від своїх статусу. Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та опрацьовувати питання щодо їх повернення в Україну.

Раніше в Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину. Про це під час робочого візиту до Берліна розповів голова Національної поліції України Іван Виговський. У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини у Росії Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей. У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації.
Джерело