Учасникам Саміту миру показали фото українців, які повернулися з російського полону – Суспільство

Учасникам Саміту миру показали фото українців, які повернулися з російського полону - Суспільство

Фото: instagram.com/libkos/

Українські фотографи Костянтин та Влада Ліберови показали знімки з нашими захисниками, які повернулися з полону Росії. Частину своєї роботи вони відправили на Саміт миру до Швейцарії, йдеться на їхній сторінці в інстаграмі.

– Частина цих фотографій поїхала до Швейцарії на Саміт миру, на якому порушувалося питання обміну всіх на всіх. Сподіваємося, ці документальні портрети тих, хто пройшов через найстрашніше пекло, допоможуть нашим партнерам діяти рішуче, принаймні у цьому питанні, – заявили Ліберови.

Фотографи зазначили, що це знімання виявилося для них найскладнішим за останні пів року. Вони нагадали, що ще багато українців досі перебувають у російському полоні.

– Після зустрічі та спілкування з хлопцями ми тиждень не могли оговтатися від того, що побачили та почули. Пам’ятаю, як один із них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилося знову. Але все повторюється щодня. Ще багато наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця, – наголосив Ліберов.

Фотограф уточнив, що на день фотосесії бійці встигли набрати до 10 кг ваги. За їхніми словами, за час перебування у полоні кожен із чоловіків схуд на 40-50 кг.

– Але що важливо – їх не вдалося зламати. І це повторював кожен із них: мене не зламали. Ми спілкувалися з лікарями у реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці під час нашої зустрічі. За їхніми словами, більшість з тих, що пройшли полон, накриває згодом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення того, що вони вижили, – йдеться у повідомленні.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від @libkos

9 червня генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що більшість українців, які перебувають у полоні в Росії, зазнають тортур. Близько 90% наших земляків зазнають фізичного та морального насильства. 3 червня у соцмережах поширюється нове відео зі знущаннями російських військових над українськими військовополоненими. На відео зафіксовано побиття, приниження, погрози, імітацію розстрілу.
Джерело