У ЗСУ очікують F-16 з ракетами на 300-500 км

У ЗСУ очікують F-16 з ракетами на 300-500 км

Фото: Getty Images Україна отримає винищувачі F-16 у поточному році

Така зброя дозволить Силам оборони України досягти ще більших успіхів на полі бою, стверджує Сергій Наєв

Україна отримає від західних країн винищувачі F-16 разом з далекобійними ракетами. Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв у понеділок, 5 лютого.

“У подальших пакетах військової допомоги Україна чекає літаки F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів”, – заявив він.

За словами Наєва, це дозволить Силам оборони України досягти ще більших успіхів на полі бою та звільнити нашу територію від ворога.

Командувач нагадав, що з появою влітку 2022 року РСЗВ М142 HIMARS, а пізніше й М270 MLRS, росіяни понесли ще більш відчутні втрати в логістичному забезпеченні своїх передових підрозділів і були змушені переміщувати свої польові склади та пункти управління на відстань понад 100 кілометрів від переднього краю.

“Це призвело до збільшення логістичного “плеча” підвозу боєприпасів та матеріальних засобів, ускладнення управління військами, втрати наступальних спроможностей та переходу до вимушеної оборони (а з часом і до “жесту доброї волі” з правого берега Дніпра та евакуації з Херсона)”, – додав Наєв.

Також він нагадав, що після отримання ЗРК Patriot протиракетний щит України посилився ще більше за рахунок збільшення дальності знищення цілей на відстані до 150 км.

Нагадаємо, Нідерланди обіцяли 42 винищувачі F-16 для України. Своєю чергою Данія надасть 19 літаків. Передачу F-16 анонсувала і Норвегія, у розпорядженні якої близько 60 таких літаків.

Днями уряд Нідерландів прийняв рішення про підготовку перших 18 винищувачів F-16 до передачі Україні. 

Джерело