У заповіднику на Одещині розквіт мачок жовтий з Червоної книги України – Суспільство

У заповіднику на Одещині розквіт мачок жовтий з Червоної книги України - Суспільство

Фото: facebook.com/Ivan Rusev

У національному природному парку “Тузлівські лимани” в Одеській області розквіт мачок жовтий, який занесений до Червоної книги України. Про це 3 травня розповіли у фейсбуці парку.

– У національному природному парку “Тузлівські лимани” декілька днів тому почала квітнути дуже рідкісна трав’яниста рослина з родини макових, яка занесена до Червоної книги України. Це мачок жовтий, який росте в літоральній смузі по берегах Чорного моря і лиманів, – сказано в повідомленні.

У національному природному парку “Тузлівські лимани” мачок жовтий росте лише на двох ділянках пересипу з повною відсутністю антропогенного навантаження, де він суворо охороняється.

– Ця рідкісна рослина дуже красива і на фоні неба в Українському Причорномор’ї створює справжню гамму кольорів нашої України, яка вже 800 добу веде боротьбу проти ворога, – додали в природному парку. 

Мачок жовтий (Glaucium flavum) — одно-, дво- або багаторічна рослина родини макових. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Вразливий». Мачок жовтий також відомий під народною назвою мак вороній.

На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів. У “Добропарку” під Києвом розквітли три мільйони тюльпанів.
Джерело