У Римі пройшов показ вишиванок від дизайнерок Караванської та Уманської – Суспільство

У Римі пройшов показ вишиванок від дизайнерок Караванської та Уманської - Суспільство

Фото: Юрій Ганчук

У Римі для дипломатів пройшов показ вишиванок від львівських дизайнерок Оксани Караванської та Ксенії Уманської. Про це повідомили РБК-Україна та ZAXID.NET.

Показ пройшов на бельгійській віллі середини XVI століття Tre Madonne у рамках українського мистецького проєкту.

– Важливість культурної дипломатії в тому, що це немілітарне нагадування у високих колах про нас. Про те, за що ми боремося і що можемо втратити, і що може втратити Європа, — пояснила Караванська.

Режисуру до дефіле створила львівська актриса Наталія Половинка. Львівський театр «Слово і Голос» створив живий музичний супровід. Крім цього, доповненням до презентації стала виставка картин художників Віктора і Макара Москалюків і ювелірного мистецтва від студії Miro Art. 

У день презентації проєкту Караванська та Половинка також взяли участь в загальній аудієнції з Папою Франциском та мали можливість безпосереднього спілкування із понтифіком. Він звернувся до українських мисткинь українською, а ті подарували Франциску подушечку із зображенням українських дітей і подякували йому за допомогу в їх поверненні до України.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Наталія Половинка (@polovynka_nataliia)

У липні 2022 року українська художниця Олеся Трофименко зробила декорації для показу Dior. У травні 2024 року бізнесвумен Сільва Даян позувала на кінофестивалі Канна в сукні від Andre Tan.
Джерело