У РФ під «тимчасову опіку» передали щонайменше 380 українських дітей – Лубінець – Суспільство

У РФ під «тимчасову опіку» передали щонайменше 380 українських дітей - Лубінець - Суспільство

Фото: detector.media

У Росії під так звану “тимчасову опіку” наразі передано 380 українських дітей. Про це уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець заявив у інтерв’ю Укрінформу.

– За моєю інформацією, щонайменше 380 українських дітей (у РФ. – Ред.) були передані під так названу “тимчасову опіку”, хоча я називаю це всиновленням, – сказав він.

За словами Лубінця, у Росії процес незаконного всиновлення українських дітей розгорнутий максимально масштабно. Мовляв, росіяни намагаються одразу помістити українських дітей у російські сім’ї.

Лубінець заявив, що наразі є офіційно встановлений факт усиновлення у РФ української дитини – коли депутат Держдуми Сергій Миронов офіційно вдочерив українську дівчинку – Маргариту Прокопенко, а потім змінив її документи.

– Маргарита перетворилася на “Марину”, їй змінили й прізвище. Хоча це навіть не всиновлення, бо вони навіть свою процедуру порушили – просто переписали дитині свідоцтво про народження та визнали, що це нібито їхня дитина, що вона нібито завжди була їхньою, – поінформував уповноважений із прав людини.

За його даними, цей випадок не є поодиноким. Просто про багато випадків українська влада зараз публічно не може сказати, принаймні поки.

Джерело