У Польщі протестують фермери, вимагаючи захистити свій бізнес від імпорту – Суспільство

У Польщі протестують фермери, вимагаючи захистити свій бізнес від імпорту - Суспільство

Фото: rmf24.pl

24 січня у Польщі починається загальнонаціональний протест фермерів, які вимагатимуть захистити їхній бізнес від імпорту з третіх країн, зокрема з України. Про це пише RMF FM.

Планується, що фермери протестуватимуть на дорогах у понад 150 місцях по всій Польщі. Тож проблеми із пересуванням виникнуть у багатьох водіїв. Фермери вимагатимуть зупинити “безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн за межами ЄС, які не дотримуються європейських стандартів”. Також вони закликають готувати “стратегію щодо вступу України в ЄС у сфері сільського господарства” з поділом на сектори.

Крім того, фермери хочуть, щоб влада переглянула спільну європейську політику у сфері сільського господарства. Вони невдоволені низкою обмежень, пов’язаних з Європейським зеленим курсом, і хочуть змін та більшої “гнучкості” у національній стратегії на увесь період до 2027 року.

Передбачається, що протести проходитимуть у формі не блокади, а повільного руху колони, або ж демонстрації уздовж доріг.

Під час візиту до Києва новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск запевнив, що Україна та Польща знайдуть вигідний для сільгоспвиробників обох країн вихід. Польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною 6 листопада 2023 року. Протестувальники вимагали повернути систему перепусток для українських перевізників. 16 січня польський уряд підписав угоду з перевізниками, щоб розблокувати кордон із Україною. У рамках угоди сторони домовилися призупинити протести на під’їздах до трьох пунктів пропуску на кордоні до 1 березня 2024 року.
Джерело