У МОЗ розповіли, як перевірятимуть статус чоловіків з інвалідністю – Суспільство

У МОЗ розповіли, як перевірятимуть статус чоловіків з інвалідністю  - Суспільство

Фото: varta1.com.ua

В Україні після набрання чинності законом про мобілізацію проведуть перевірки рішень медико-соціальних експертиз щодо чоловіків, яким надали статус інвалідності 2 та 3 груп після початку повномасштабної війни. Однак такі перевірки торкнуться не всіх, повідомляє Міністерство охорони здоров’я у Facebook.

– Самостійно з’являтися для проходження повторного огляду всім людям, які мають встановлений статус після 24.02.2024, станом на зараз не треба, – наголосили у МОЗ.

У відомстві уточнили, що перевірятимуть не всі рішення медико-соціальних експертиз щодо надання інвалідності чоловікам. Винятки становлять:

ті, кому змінили групу інвалідності на 2 чи 3; ті, хто отримав групу інвалідності внаслідок захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни; ті, у кого відсутні кінцівки, кисті рук, стопи ніг, один із парних органів; ті, у кого діагностували онкологічні хвороби, інтелектуальні порушення чи психічні розлади, церебральний параліч чи інші паралітичні синдроми через інвалідність з дитинства.

З 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Протягом наступних 60 днів, після набрання чинності законом, чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військово-облікові дані. Раніше Міноборони України оприлюднило список захворювань, з якими військовозобов’язані чоловіки визнаються придатними до служби.
Джерело