У Міноборони схвалили другий зразок бронежилету для жінок-військових – Суспільство

У Міноборони схвалили другий зразок бронежилету для жінок-військових - Суспільство

Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилету для жінок-військовослужбовців, який розробили у компанії “Темп – 3000”. Про це повідомляє прес-служба відомства.

– Якщо у першому сертифікованому зразку від “Української броні” бронеплита мала вигнуту форму, то у компанії “Темп – 3000” жіночий бронежилет укомплектували демпферними подушками. Вони допоможуть підігнати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки. Загалом у комплекті – три подушечки різних розмірів. Крім того, для захисту паху виробник розробив додаткову сумочку з м’яким балістичним пакетом. Жіночий бронежилет має однакові балістичні характеристики, як і чоловічий, – розповіли у Міноборони.

У відомстві також уточнили, що випробування нового зразка жилета тривали три місяці та проходили у два етапи. Перший – на зручність носіння військовослужбовцями. Другий – це лабораторні випробування (балістичні, не балістичні, тестування матеріалів та фурнітури). Вага бронежилета – від 10,5 кілограма та більше, залежно від комплектації.

У Міноборони схвалили другий зразок бронежилету для жінок-військових - Суспільство

У Міноборони схвалили другий зразок бронежилету для жінок-військових - Суспільство

Другий зразок бронежилету для жінок-військових. Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

– У ЗСУ служить понад 40 тисяч жінок. Наша мета – забезпечити наших захисниць бронежилетами, насамперед йдеться про військовослужбовців на передовій. Ми вже поспілкувалися із виробниками. Загалом “Українська броня” за умови завчасного замовлення може виготовити до 10 тисяч комплектів за 60-90 днів, а компанія “Темп 3000” – 5 тисяч комплектів на місяць, – розповів заступник міністра оборони Віталій Половенко.

На сьогодні обидва зразки жіночих бронежилетів вже доступні для централізованої закупівлі. Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потреби у придбанні цих виробів. Після цього Міноборони сформує обсяги та переліки закупівлі.

У грудні 2023 року в Україні сертифіковано перший бронежилет для жінок-військовослужбовців. Зразок було затверджено після двох етапів випробувань. Жіночий бронежилет має вигнуту бронеплиту назовні, але за іншими характеристиками він ідентичний затвердженому раніше бронежилету для всіх військовослужбовців. 20 грудня Верховна Рада ухвалила рішення скасувати оподаткування радіолокаційних приладів та пластин для бронежилетів.
Джерело