У Львові врятували 7-річного хлопчика, який впав з велосипеда та мало не загинув від розриву кишківника – Суспільство

У Львові врятували 7-річного хлопчика, який впав з велосипеда та мало не загинув від розриву кишківника - Суспільство

Фото: facebook.com/1tmolviv

Медики Лікарні святого Миколая екстрено прооперували дитину, яку привезли з області у вкрай важкому стані. 7-річний Максим впав з велосипеда, та у нього розірвався кишківник. У нього вже був перитоніт і розпочалася інтоксикація. Про порятунок дитини розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

Нещасний випадок стався у селі Бортків, що на Львівщині. 7-річний Максим Хамул ввечері катався з друзями на велосипедах, випадково заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. Вдома хлопчик поскаржився на біль, тож мама дала синові знеболювальне. Серед ночі Максимко почав блювати, а живіт болів усе більше. Тож вранці дитину повезли до районної лікарні. 

На УЗД і рентгені медики побачили, що в черевній порожнині збирається рідина та повітря і екстрено відправили дитину на Львів – у Лікарню святого Миколая. Просто з карети швидкої Максимка одразу ж забрали на операційний стіл. Стан хлопчика був уже вкрай важким: йому було складно дихати, знизився тиск, розпочалась інтоксикація. Оперувати дитину вирішили лапароскопічно.

– У животі Максима ми зробили три проколи по 5 міліметрів. Штучно надули живіт і потім зайшли в нього камерою. Оглянувши черевну порожнину зсередини, ми знайшли розрив стінки тонкої кишки – довжиною аж 3 см. Через цей отвір вміст кишківника і виходив у сам живіт – це та сама рідина, яку було видно на УЗД та рентгені. Окрім цього, у дитини було запалення очеревини – перитоніт, – розповідає завідувач хірургічного відділення лікарні Денис Конопліцький.

 Операція тривала близько двох годин. Лікарі очистили живіт хлопчика від кишкового вмісту та зашили тонку кишку. А також за допомогою спеціального апарату відсмоктали гній, що встиг утворитися та оповив кишківник і очеревину дитини. Без цього невідкладного втручання Максимко б не вижив. Адже запальний процес очеревини, тобто перитоніт, перейшов би на весь організм та вразив би всі внутрішні органи. Зараз Максим вже повернувся додому та одужує.

10 червня у Першому медоб’єднанні Львова розповіли, що медики Лікарні святого Миколая виходили дівчинку, яка народилася на 24-му тижні вагітності вагою лише 600 грамів. Дитина була у лікарні сім місяців. У вересні 2023 року львівські медики прооперували хлопчика, який три роки не міг відкрити рота.

 

 

Джерело