У львівському притулку для тварин виявили сказ, вводять карантин на два місяці – Суспільство

У львівському притулку для тварин виявили сказ, вводять карантин на два місяці - Суспільство

Фото: Роман Балук/city-adm.lviv.ua

Собака, якого напередодні виловили у Львові, 22 лютого помер через сказ. У зв’язку з цим, ЛКП “Лев” на 60 днів змушені закрити на карантин. Власникам тварин нагадують про необхідність вакцинації улюбленців від сказу, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Ореста Тимчишина, 21 лютого вранці до ЛКП «Лев» надійшло повідомлення про безпритульного собаку на вулиці Гоголя. Терміново виїхала бригада, яка відловила тварину та доправила її о 10:15 на територію підприємства. 

– Були проведені відповідні щеплення і ознак сказу не проглядалося, але вже у другій половині дня виникла підозра, а зранку 22 лютого цей собака помер. Лабораторна експертиза показала, що причиною смерті був сказ, – сказав Орест Тимчишин.

Згодом відбулося екстрене засідання міської протиепізоотичної комісії, на якому вирішили закрити на карантин саме підприємства ЛКП «Лев», а також введення п’ятикілометрової карантинної зони довкола місця відлову собаки, тобто вулиці Гоголя.

– Ми наполегливо рекомендуємо власникам собак і котів та інших домашніх тварин поновити, або якщо не було, то провести вакцинацію від сказу. Це можна зробити в клініках, де ці тварини є на обліку, або у Державній ветеринарній клініці за адресою вул. Промислова, 9, – зазначив Орест Тимчишин.

Галицька районна адміністрація спільно з Державною ветеринарною клінікою напрацюють ще варіанти додаткових тимчасових локацій в зоні карантину, куди б мешканці могли за потреби привести на вакцинацію своїх улюбленців. Також проводитимуть додаткове спостереження за безпритульними тваринами, які є у карантинній зоні.

Лабораторний центр Держпродспоживслужби встановлює людей, які контактували із зараженим собакою. Працівників ЛКП «Лев», які виловлювати собаку, вже скерували на вакцинацію.

У листопаді минулого року у селі Попелі Львівської області у домашньої кішки виявили сказ. 4-річна кішка-метис покусала господиню та її сина, а потім загинула.  В Україні останні 40 років спостерігаються випадки спалахів сказу. У Чернівцях було введено карантин через виявлені випадки цього вірусу у домашніх тварин, таких як собаки та кішки. Навіть на Прикарпатті зафіксовано випадок сказу у корови.
Джерело