У Куп’янську встановили півтораметрову скульптуру бабака, виготовлену на Львівщині – Суспільство

У Куп'янську встановили півтораметрову скульптуру бабака, виготовлену на Львівщині   - Суспільство

Фото: facebook.com/Андрій Беседін

На Харківщині в місті Куп’янськ встановили скульптуру півтораметрового бабака. Він зайняв місце монумента, пошкодженого російським обстрілом у 2022 році. Про це повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Бесєдін.

– Для міста Куп’янськ бабак – тварина особлива. З давніх-давен, ще задовго до козацької доби велика родина бабаків оселилася в куп’янських степах. Недарма його зображення можна зустріти як у старовинному, так і сучасному гербі Куп’янська. На згадку про символ міста у 2014 році в центральному сквері було встановлено скульптуру бабака. 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російських терористичних військ на територію України. Під час чергового обстрілу міста Куп’янськ ворожий снаряд розірвався поряд зі скульптурою та завдав їй значних ушкоджень, – розповів він.

Після цього комунальні працівники забрали бабака на реставрацію та відновлення. Але українські військові, що воюють на Куп’янському напрямі, вирішили, що місто не може залишатися без свого символу. Полковник Збройних сил України Валерій Курко та офіцери 103-ї окремої бригади тероборони ЗСУ зголосилися допомогти. Їхню ініціативу підхопили у Сколівській ОТГ у Львівській області – там же й виготовили нову скульптуру для міста. Нового бабака із справжньої карпатської ялинки встановили на колишнє місце.

Першу скульптуру бабака в Куп’янську було встановлено 2014 року до Дня міста. На постаменті виведено рядки пісні Олександра Олеся: “Живи, Україно, живи для краси”. Раніше голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що Куп’янськ щодня зазнає ворожих обстрілів. З міста триває евакуація мешканців, уже майже 29 тисяч людей вивезено у безпечні місця.
Джерело