У “Київстарі” не підтверджують, що хакери місяцями були у системі оператора – Суспільство

У "Київстарі" не підтверджують, що хакери місяцями були у системі оператора - Суспільство

Фото: REUTERS

Компанія-оператор “Київстар” не підтверджує інформацію про те, що російські хакери проникли в систему ще у травні та могли мати доступ до баз даних. Про це повідомила у Facebook представник компанії Ірина Леліченко.

– Офіційне розслідування кібератаки на мережу “Київстар”, яка відбулася 12 грудня 2023 року, ще триває та розглядаються та озвучуються різні версії, проте до офіційного завершення розслідування жодна з них не може вважатися остаточною. Вся інформація про перебіг розслідування кібератаки є на офіційному сайті СБУ, яка безпосередньо задіяна у цьому процесі. Жодних фактів витоку персональних даних абонентів у ході розслідування не виявлено, – заявила Леліченко.

Вона нагадала, що атака на мережу вплинула на деякі технологічні системи, які відповідали за роботу зв’язку, але їх було відновлено протягом кількох днів. При цьому зараз мережа “Київстару” працює у звичайному режимі та надає абонентам усі основні базові послуги.

Леліченко зазначила, що на сьогодні “Київстар” уже вжив додаткових заходів для кіберзахисту. Зокрема, посилено управління доступом, впроваджено додаткові системи контролю серверів та робочих станцій, плануються наступні кроки щодо посилення кібербезпеки.

Раніше глава відділу кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк заявив, що російські хакери проникли в систему українського телекомунікаційного оператора “Київстар” як мінімум у травні минулого року. Також він назвав атаку на “Київстар” “великим посланням, великим попередженням не лише для України, а й для всього західного світу, щоб зрозуміти, що насправді ніхто не є недоторканним”.

Вранці 12 грудня стався збій у роботі мобільного зв’язку та інтернету у оператора “Київстар”. Пізніше у компанії підтвердили, що причиною стала атака хакерів російських спецслужб. Нині цією справою займається СБУ. А відповідальність на себе взяло хакерське угруповання ГРУ “Сонцепік”.

Джерело