У Житомирі спритника судитимуть за зухвалу квартирну аферу із підробленням документів | Кримінальні новини

Поліцейські встановили, що 44-річний житомирянин підшукав оселю, власниця та спадкоємець якої померли. Тож обвинувачений сфальсифікував низку документів та отримав право власності на чуже житло.

Чоловік звернувся до комунального підприємства, що спеціалізується на технічній інвентаризації, та подав замовлення на виготовлення технічного паспорта на це житло. До своєї заяви він долучив підроблену копію паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію у квартирі.

Отримавши пакет документів, чоловік підробив договір купівлі-продажу 28-річної давності, нібито про здійснення правочину з власницею ще при її житті.

Пізніше фігурант уповноважив представника, третю особу, на продаж відтепер належної йому квартири, видавши відповідну нотаріальну довіреність. Вже наприкінці вересня 2021 року той виконав доручення, перепродавши житло. При цьому правочин було вчинено в сусідньому райцентрі.

Правоохоронці провели низку обшуків та виявили свідчення неправомірних діянь фігуранта. Оперативний супровід здійснювали співробітники кіберпідрозділу УСБУ в Житомирській області. Серед вилученого: технічна та документація щодо права власності, довіреності, печатки, штампи, незаповнені бланки паспортів та свідоцтв про народження з мокрими печатками.

Відтак, висновки судових експертиз підтвердили фіктивність угоди. Слідчі слідчого управління поліції Житомирщини, за погодженням обласної прокуратури, клопотали про накладення арешту на двокімнатну квартиру. Нині на будь-які правочини щодо майна накладено заборону.

Днями слідчі завершили розслідування кримінального провадження.

Згідно з чинним законодавства такі дії караються позбавленням волі строком від трьох до восьми років.

За матеріалами поліції Житомирської області