У Дніпрі захисні коробки для кам’яних баб прикрасять малюнками – Суспільство

У Дніпрі захисні коробки для кам'яних баб прикрасять малюнками  - Суспільство

Фото: facebook.com/yavornytskiymuseum

У Дніпрі на захисних ящиках для кам’яних баб з’являться малюнки художниці Ганни Тітової. Робота з прикрашання однотонних захисних коробок вже розпочалася, і перші малюнки вже можна побачити біля Історичного музею. Про це розповіли співробітники Нацмузею імені Яворницького.

– Сьогодні художниця Ганна Тітова розпочала роботу над розфарбовуванням першої захисної конструкції навколо “баб” – в народі “вуликів”. Було створено акриловий ескіз однієї зі сторін. Грунтовкою місткиня пройшлася по ще двох “вуликах”, – розповіли у музеї.

Там також розповіли, що Ганна відома своїм мистецьким проєктом, у якому бійців Збройних сил України зображено у вигляді котиків. Тож і на ескізах теж можна побачити котячі вушка.

Колекція стародавніх кам’яних статуй, або “кам’яних баб”, як їх називають у народі, належить до найвідоміших зібрань Дніпропетровського історичного музею. Це одна з найбільших колекцій давньої кам’яної пластики в Україні – близько сотні статуй. Минулої весни через постійні обстріли росіян “баб” вирішили закрити захисними конструкціями.
Джерело