У “Дії” тестують нові функції – свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені – Суспільство

У "Дії" тестують нові функції - свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені - Суспільство

Фото: t.me/mintsyfra

У мобільному додатку “Дія” незабаром будуть доступні свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені. Вже нині українці можуть приєднатися до бета-тестування. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

– Розширюємо список цифрових документів у програмі. Вже скоро свідоцтва про народження, одруження, розлучення та зміну імені будуть завжди у вашому смартфоні — у “Дії”. Більше не доведеться шукати оригінали, коли працевлаштовуєтеся, підтверджуєте зміну прізвища або забираєте посилку дружини з Укрпошти, – зазначили у відомстві. – А ще свідоцтва про народження дітей різного віку підтягуватимуться автоматично за податковим номером. Достатньо авторизуватися у додатку, і свідоцтво з’явиться в переліку документів. Це особливо актуально для батьків, які змінювали особисті дані після народження дитини.

Приєднатись до тестування нових функцій можуть усі українці після 14 років, які мають верифікований податковий номер. Їхні документи підтягнуться, якщо вони є у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

24 червня через “Дію” в рамках бета-тесту онлайн-шлюбів свої стосунки офіційно оформили перші три пари. Серед першопрохідців був народний депутат та військовослужбовець Роман Лозинський. 17 червня пресслужба програми офіційно заявила, що жодних штрафів для ухилянтів у “Дії” не буде.

 

Джерело