У “Дії” спростили процес оформлення субсидії – забере лише 10 хвилин – Суспільство

У "Дії" спростили процес оформлення субсидії - забере лише 10 хвилин  - Суспільство

Фото: t.me/zedigital

Процес оформлення субсидії через портал “Дія” став набагато простішим та швидшим. Тепер українцям на це знадобиться лише близько 10 хвилин, повідомляє віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України Михайло Федоров.

– Мінімум кліків та витраченого часу. Утричі прискорили процес оформлення заяви про субсидію на порталі “Дія”. Раніше на це йшло 30 хвилин. Наразі послугу можна отримати за 10 хвилин, заповнивши 7 полів замість 21. Більшість документів автоматично підтягнеться з реєстрів, не потрібно стояти у чергах, збирати довідки та заповнювати довгі анкети, – розповів Федоров.

Він уточнив, що послуга доступна для українців, які жодного разу не оформляли субсидію. Федоров нагадав, що можливість оформити субсидію через “Дію” з’явилася в 2021 році. І з того часу його команда постійно покращує процес, щоб не потрібно було руками вносити ту інформацію, яка й сама може підтягнутися з реєстрів.

У державному бюджеті на 2024 рік виділили на житлові субсидії 49,9 млрд гривень, що більше, ніж у поточному році, на 12,0 млрд. гривень, або на 32%. Прогнозується, що їх отримуватимуть 3,2 млн домогосподарств. Субсидії надаються сім’ям, у яких витрати на комунальні послуги становлять понад 15% загального місячного доходу, немає заборгованостей з оплати комунальних послуг або укладено договір про реструктуризацію боргу.
Джерело