Фото: facebook.com/zapovidnyk2018
На території Чорнобильської атомної електростанції співробітники заповідника помітили одну з найбільших сов України – філіна звичайного, що знаходиться у Червоній книзі України. Про це йдеться у повідомленні заповідника у Facebook.
– Пугачі чомусь облюбували це місце. Навіть облаштовували тут своє гніздо. На жаль, був випадок, що пташеня випало з гнізда, — розповідають вчені.
Співробітники Чорнобильського заповідника помітили рідкісного птаха на недобудованій градирні 3 черги Чорнобильської атомної електростанції кілька років тому. Ця градирня призначалася для охолодження п’ятого та шостого енергоблоків ЧАЕС і мала величезні розміри: діаметр основи становив 126 метрів, а висота, якби вона була добудована, досягла б 150 метрів.
В Україні проживає близько 200 пар філінів, переважно на сході країни, там їхня чисельність становить не менше 110 пар.
10 лютого дослідження біології з університету Прінстона показали, що популяція вовків у зоні відчуження має генетичні відмінності від інших регіонів. Їхня імунна система змінена, аналогічно пацієнтам, що проходять променеву терапію від раку. 16 листопада прес-служба Чорнобильського Радіаційно-екологічного біосферного заповідника повідомила, що в зоні відчуження все частіше почали зустрічатися рисі, які раніше вважалися зниклими в українському Поліссі. 8 червня у Чорнобильському заповіднику в об’єктиви фотопасток потрапила сойка – одна з найрозумніших птахів, яка може повторювати людські слова
Фото: facebook.com/zapovidnyk2018
Залиште відповідь